Konkurs "Jaworzno Moje Miasto"

W dniu 20 marca 2018 roku odbyła się pierwsza edycja Miejskiego Konkursu "Jaworzno Moje Miasto", którego organizatorem jest nasza szkoła. Honorowy patronat nad konkursem objęło Muzeum Miasta Jaworzna.

Cele konkursu:

1. Propagowanie wiedzy oraz zainteresowanie tematyką związaną z Jaworznem.
  2. Kształtowanie umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce.
  3. Kształtowanie umiejętności prezentacji własnej pracy.
  4. Integracja środowisk szkół podstawowych w Jaworznie.
  5. Integracja uczniów różnych dzielnic naszego miasta.
  6. Kształtowanie postawy patriotyzmu lokalnego.

Konkurs był adresowany do uczniów klas III i składał się z dwóch etapów. Uczestnicy musieli przygotować prezentację multimedialną na temat interesujących miejsc w naszym mieście. Autorzy najciekawszych prac zostali zaproszeni do udziału w drugim etapie – konkursie wiedzy opartym na zasadach teleturnieju „Jeden z dziecięciu”.

Uczestnicy pierwszej edycji wykazali się ogromną wiedzą na temat historii Jaworzna, ciekawych miejsc pod względem turystycznym i przyrodniczym, znajomością dzielnic, osiedli. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury, którego przewodniczącą była pani mgr Elżbieta Trojan – pracująca w Muzeum Miasta Jaworzna.

Wyniki pierwszej edycji Miejskiego Konkursu "Jaworzno Moje Miasto":

I miejsce - Karolina Jach SP nr 20,
II miejsce - Grzegorz Wieniewski SP nr 16
III miejsce - Marcin Dorocki SP nr 3,
wyróżnienie – Szymon Soból SP nr 22.

Miejski Konkurs

Laureaci konkursu wraz z przewodniczącą komisji - panią mgr Elżbietą Trojan.