Szkolny regulamin korzystania z komputerów i Internetu

Szkolne zasady bezpieczeństwa w Internecie

• Przygody Plika i Foldera w sieci - filmy edukacyjne dla uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej. Wprowadzają dzieci w wirtualny świat, uczą podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z sieci.
  • Plik i Folder – odkrywcy internetu – filmy edukacyjne przygotowane z myślą o uczniach z klas 4-6 szkoły podstawowej. Poruszają problem nadmiernego korzystania z sieci, cyberprzemocy, uczą krytycznego podejścia do informacji znalezionych w internecie oraz pokazują możliwości, jakie dają nowe technologie w wyrażaniu siebie.
  • Owce w sieci - celem kreskówek jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii.
  • Mój przyjaciel Necio - film animowany
  • 3... 2... 1... Internet - seria filmów animowanych o grupie przyjaciół i ich przygodach z Internetem.