Jesteś tutaj: Start / eTwinning

Projekt eTwinning - "Kocham czytać"

Co to jest eTwinning?

Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje współpracę szkół w Europie z wykorzystywaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Dwie szkoły tworzą projekt, a następnie korzystają z technologii informacyjno-komunikacyjnej, by ten projekt przeprowadzić. Po utworzeniu projektu mogą do niego dołączyć kolejne zainteresowane szkoły.

eTwinning prowadzony jest w Polsce od 2004 roku przez Narodowe Biuro Kontaktowe eTwinning, działające w strukturze Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Od stycznia 2017r. w naszej szkole realizowany jest projekt czytelniczy pt. "Kocham czytać".

Głównym celem projektu jest upowszechnienie czytelnictwa wśród dzieci oraz „zarażenie” ich miłością do czytania. Uczniowie wyrażą własną opinię na temat przeczytanych książek, będą doskonalić technikę czytania oraz uważnego słuchania, rozwijać wyobraźnię i kreatywność.

W trakcie trwania projektu uczniowie wykonają wiele ciekawych zadań dotyczących czytelnictwa, m.in. lapbooki, zakładki dla współpracującej szkoły, napiszą listy i opowiadania, zaprezentują swoje ulubione książki, a także ulubione książki z dzieciństwa swoich rodziców. Spodziewanym efektem projektu jest wzrost umiejętności komunikacyjnych, komputerowych, społecznych i pracy w grupie, pobudzenie wyobraźni i kreatywności a przede wszystkim mamy nadzieję, że uczniowie pokochają czytać książki!

Uczestnicy projektu:

• Szkoła Podstawowa nr 16 im. Konstytucji 3 Maja w Jaworznie - klasa 2a i 3d
  • Szkoła Podstawowa w Sokołowicach - klasa 2b i 3a
  • Szkoła Podstawowa nr 6 w Zabrzu - klasa 1a
  • Szkoła Podstawowa nr 2 we Włocławku - klasa 3a
  • Zespół Szkół w Lubominie - klasa 2b
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Olsztynie - klasa 2b
  • Szkoła Podstawowa nr 20 im. Stefana Batorego w Poznaniu - klasa 3e i 1c
  • Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze - klasa 2a

Zapraszamy do obejrzenia naszych dotychczasowych działań na bezpiecznej platformie internetowej. Strona jest stale aktualizowana.

Certyfikat rejestracji

Certyfikat rejestracji do programu eTwinning

Nasz projekt czytelniczy "Kocham czytać" dobiegł końca. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom z klasy 2a i 3d za zaangażowanie i aktywny udział w projekcie. Otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości za wyróżniającą pracę.

Krajowa Odznaka Jakości - P. Bartman

Krajowa Odznaka Jakości - Patrycja Bartman