2015/2016

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Zdrowo jem, więcej wiem - logo

 

W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie "Zdrowo jem, więcej wiem", który jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego "Aktywnie po zdrowie" wspieranego przez Ministra Edukacji Narodowej i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Głównym Organizatorem Konkursu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

Zespół realizujący zadania konkursowe "Megaminki – witaminki" tworzy klasa 1d. Opiekun zespołu pani Katarzyna Żak - nauczyciel świetlicy, przy współpracy wychowawcy klasy pani Katarzyny Szpak oraz pani Agnieszki Liszki - nauczyciela przyrody i wychowania fizycznego, a także szkolnego koordynatora projektu "Szkoła promująca zdrowie". Program ma na celu zmianę nawyków żywieniowych dzieci, promocję zdrowego odżywiania i zdrowego trybu życia.

 

Klasa 1d

Klasa 1d

 

W realizację programu zaangażowani są nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale i rodzice, którzy na bieżąco uczestniczą w prelekcjach każdego etapu, otrzymują ulotki, pomagają  dzieciom w wypełnianiu kart pracy oraz wspierają dzieci podczas realizacji przewidzianych zadań. Cały projekt jest podzielony na trzy etapy:  jesienny, zimowy i wiosenny. Każdy z nich ma temat przewodni i zawiera  stałe elementy realizacji: zajęcia lekcyjne, konkursy związane tematycznie z omawianymi na lekcjach zagadnieniami, Forum dla Rodziców oraz promocję podjętych działań w szkole.

Artykuły

Przejdź do - Finał projektu "Zdrowo jem, więcej wiem"

Finał projektu "Zdrowo jem, więcej wiem"

6 listopada 2016

27 października 2016 r. w Sali Zjazdowej Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie, odbyła się uroczysta Gala, podczas której rozdano nagrody laureatom VI edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem!” za rok szkolny 2015/2016.

Czytaj więcej o: Finał projektu "Zdrowo jem, więcej wiem"

"Zdrowo jem, więcej wiem"

20 czerwca 2016

Uczniowie klasy 1d uczestniczyli w VI edycji konkursu "Zdrowo jem, więcej wiem". Podejmowane działania zwróciły uwagę uczniów na wpływ aktywności ruchowej i właściwego odżywiania na ich zdrowie, przyczyniły się do poszerzenia wiedzy, były okazją do dobrej zabawy.

Efektem całorocznej pracy jest zdobycie II miejsca w wiosennym etapie projektu. Po podsumowaniu wszystkich trzech etapów okazało się, że klasa 1d zajęła V miejsce w GRAND PRIX konkursu, w którym uczestniczyło 375 zespołów z całej Polski.

Gratulujemy!

Zobacz szczegóły

Przejdź do - Wiosna

Wiosna

21 kwietnia 2016

Etap 1

Cel - Aktywność ruchowa ważny element zdrowia i rozwoju dziecka -uświadomienie dzieciom, że poprzez odpowiednie dawkowanie ruchu (przede wszystkim na świeżym powietrzu) zwiększamy odporność fizjologiczną i kształtujemy pozytywne nawyki ruchowe. Aktywność fizyczna przyczynia się do usprawnienia funkcji całego organizmu, co prowadzi do poprawy zdrowia oraz podniesienia sprawności fizycznej dzieci.

Konkurs "Order Miłośnika Sportu”

 

Etap 2

Zdrowe jedzenie włącza myślenie,  Jedz zdrowo i kolorowo!

Cel - Piramida Zdrowia jest modelem zdrowego odżywiania, z którym powinni zapoznać się wszyscy. Dzięki znajomości Piramidy łatwiej jest krytycznie ocenić własny sposób odżywiania i wykształcić umiejętności wyboru właściwych produktów do spożycia w ciągu dnia. Zdobyta wiedza ma przyczynić się do uświadomienia dzieciom, jak ważny jest prawidłowy dobór produktów do spożycia w celu utrzymania zdrowia.

Konkurs:  Najlepszy rysunek Piramidy Zdrowia

Przejdź do - Zima

Zima

20 kwietnia 2016

Cel - przekazanie dzieciom wiedzy na temat znaczenia wody dla ludzi, zwierząt i roślin oraz funkcji wody w organizmie ludzkim. Zdobyta wiedza ma przyczynić się do uświadomienia dzieciom, jak ważne jest picie wody oraz uczenia ich odpowiedzialności za właściwy lub niewłaściwy wybór tego, co jedzą i piją.

Konkurs na  "Plakat z hasłem zachęcającym do zrezygnowania ze słodkich napojów i słodyczy.”

Przed feriami w  świetlicy szkolnej dla klas 1 odbył się  Bal karnawałowy, podczas którego dzieci bawiły się w strojach owocowo – warzywnych stworzonych wspólnie na świetlicy szkolnej dla klas 1. Zorganizowaliśmy konkurs na najciekawszy strój, okazał się nim strój: Truskawki.

Przejdź do - Jesień

Jesień

18 kwietnia 2016

Etap 1

Cel - Uświadomienie dzieciom ich możliwości poznawczych (zmysły: wzroku, węchu, dotyku i smaku). Zapoznanie z wartościami odżywczymi warzyw i owoców. Uświadomienie uczniom roli warzyw i owoców w codziennej diecie. Zachęcenie do codziennego jedzenia warzyw i owoców. Uczenie dzieci zasad koleżeńskiej współpracy potrzebnej do osiągania zakładanych celów.

Etap 2

Cel - uświadomienie dzieciom, że jedzenie słodyczy prowadzi do otyłości oraz wywołuje wiele chorób. Zwrócenie uwagi na konieczność ograniczenia cukru i słodyczy w diecie. Zachęcenie uczniów do podjęcia decyzji o zmianie nawyków żywieniowych. Uczenie dzieci odpowiedzialności za swoje zdrowie.

W pierwszym jesiennym etapie konkursu zajęliśmy 10 miejsce spośród 356 szkół biorących udział w Polsce.