Jesteś tutaj: Start / Śniadanie Daje Moc

Śniadanie Daje Moc

Rok szkolny 2017/2018

Od 27.09.2017 do 14.12.2017 uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie dla klas I, II, III realizują:

• Misje klasowe – czyli zadania, które nauczyciel wykonuje z uczniami w klasie.
  • Misje domowe – zadania edukacyjne, które nauczyciel zada uczniom do wykonania w domu.
  • Misje specjalne – zadania edukacyjne, które nauczyciel wykonuje z uczniami poza klasą.
  • Misja finałowa – w tym roku szkolnym "Dzień Śniadanie Daje Moc" to ogólnoszkolne wydarzenie, które odbyło się w całej szkole i w jego przygotowanie zaangażowały się klasy I-III.

Relacje ze wszystkich misji śniadaniowych przesyłają do programu wychowawcy klas.

Wszyscy wiemy, jak ważne jest drugie śniadanie.

Prezentacja naszych działań

"Klasa to za mało"

Zapraszamy do udziału w VI edycji programu Śniadanie Daje Moc!

Już od sześciu lat Partnerstwo dla Zdrowia wraz ze szkołami podstawowymi w całej Polsce kształtują prawidłowe nawyki żywieniowe wśród uczniów klas 0-3. Nauczyciele prowadzą zajęcia w oparciu o przygotowane scenariusze lekcji.  Materiały bazują na 12 zasadach zdrowego odżywiania, opracowanych przez ekspertów Instytutu Matki i Dziecka.

VI edycja programu Śniadanie Daje Moc to całkiem nowe aktywności i zadania. Po raz pierwszy opiera się na Misjach Śniadaniowych. Ta odmieniona formuła wykorzystuje elementy atrakcyjnej dla dzieci grywalizacji edukacji z elementami gry i rywalizacji. Opracowane przez metodyka scenariusze lekcji, pełne ciekawych gier, zabaw i eksperymentów zostały uzupełnione o wciągającą fabułę.

Bohaterami Misji Śniadaniowych są mali agenci Tola i Maks, którzy wspólnie z uczniami z całej Polski będą uczyć kosmicznego Wszystkojada 12 zasad zdrowego odżywiania. Czy im się uda? Przekonamy się podczas corocznego Dnia Śniadanie Daje Moc - 8 listopada. W tym dniu odbędzie się finał Misji Śniadaniowych.

Misje Śniadaniowe to także konkurs, w którym uczniowie i nauczyciele będą rywalizować z innymi uczestnikami programu z całej Polski. Zadaniem szkół będzie wykonanie zdań w ramach 3 misji: klasowej, domowej i specjalnej. Za realizowanie każdej z nich będą przyznawane punkty. Najlepsze klasy, nauczyciele i szkoły wygrają atrakcyjne nagrody!

Konkurs trwa do 16.12.2016r. Zapraszamy wszystkich do wspólnej grywalizacji.

Szkolny koordynator - Iwona Terbert

Zaprosiliśmy Panią Wiceprezydent Monikę Bryl

Wizyta w Urzędzie Miejskim

Zwiedziliśmy Urząd Miejski

Zasady prawidłowego żywienia

Pamiętamy o zasadach zdrowego odżywiania

Bohaterowie Misji

Przejdź do - Dzień Śniadanie Daje Moc - 8.11.2016

Dzień Śniadanie Daje Moc - 8.11.2016

10 listopada 2016

W dniu 8 listopada w naszej szkole odbył się wielki finał Dzień Śniadanie Daje Moc. Wszystkie klasy przygotowywały pyszne i zdrowe śniadania.

Czytaj więcej o: Dzień Śniadanie Daje Moc - 8.11.2016