Jesteś tutaj: Start / MegaMisja

MegaMisja

Nasza świetlica w roku szkolnym 20016/2017 realizuje ogólnopolski edukacyjny program „MegaMisja”, którego celem jest podniesienie wiedzy i kompetencji cyfrowych.
Spośród 725 zgłoszeń do  programu zostało zakwalifikowanych 300 szkół podstawowych z całej Polski. W tym i nasza, z czego jesteśmy bardzo dumni!

Jednym z warunków dostania się do programu było nagranie 30 sekundowego filmiku pokazującego zrozumienie idei programu i zachęcającego organizatorów do wybrania naszej szkoły.

Wybrane świetlice szkolne przez 10 miesięcy będą realizować program, który przygotuje dzieci do odpowiedniego korzystania z nowych mediów – technologii informacyjnych.

Jego przebieg oparty jest na zabawie, która przenosi dzieci do pełnej przygód misji. Dzieci w świetlicy wcielą się w rolę detektywów i – dobrze się bawiąc – będą rozwiązywać zagadki oraz poznawać zasady bezpieczeństwa w sieci.  Aby trafić w potrzeby dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Uczniowie, razem z wychowawcą pomagają animowanym bohaterom (Kubie i Julce) uratować cyfrowe laboratorium przed figlami Psotnika. Wykonując zadania i łapiąc kolejne części Psotnika, najmłodsi uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy. Za realizację każdego zadania świetlica otrzymuje punkty, które może wymieniać na nagrody dla całej świetlicy m.in. sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne,gry, zabawki edukacyjne.

Zajęcia świetlicowe  pt. Megamisja będą realizowane w świetlicy na parterze w poniedziałki i piątki w godz. 14.00 –15.30.

Zachęcamy do odwiedzenia strony MegaMisji.

Zapraszamy również na profil świetlicy, gdzie można śledzić realizację zadań.

Ciekawostki Psotnika

4 kwietnia 2017

Fundacja Orange, czyli główny organizator programu #MegaMisja przygotowała grafiki z Ciekawostkami Psotnika.

Czytaj więcej o: Ciekawostki Psotnika

• Powiększ zdjęcie MegaMisja, czyli grywalizacja w świetlicy

MegaMisja, czyli grywalizacja w świetlicy

• Powiększ zdjęcie O zasadach dobrej i grzecznej komunikacji