Szkoła Podstawowa nr 16 im. Konstytucji 3 Maja w Jaworznie

Spotkania w Pedagogicznej Bibliotece wojewódzkiej

15 lutego 2016

Wspólnie z uczniami klasy 6c rozpoczęliśmy cykl piątkowych spotkań w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej - Filia Jaworzno, przybliżających uczniom potrzebę sięgania po książkę, do książki i popularyzację mody na czytanie. 

Zaczynamy od klas szóstych, którzy mieli i będą mieć okazję poznać oprócz historii książek także ich "drugie życie", które dajemy im sami. Dzięki Pani Krystynie Bacy, bibliotekarza PBW - Filia Jaworzno, uczniowie nie tylko wysłuchali historii, popartej prezentacją multimedialną, ale sami mogli spełnić się w roli artysty i sami stworzyć własne arcydzieła. Przed nami jeszcze dużo spotkań w gościnnych progach biblioteki... na uczniów klas czwartych i piątych również czekają atrakcyjne zajęcia.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy "Bookartyzm" zorganizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką - Filia Jaworzno, gdyż twórcami wystawianych tam ciekawych prac są nasi uczniowie klas szóstych, którzy brali udział w spotkaniach.


Ponownie udaliśmy się w gościnne progi Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej - Filia Jaworzno. Tym razem uczniowie klasy 5a, oprócz słuchania wykładu połączonego z prezentacją, mieli  za zadanie stworzenie "Katalogu ciekawych książek" pod czujnym okiem pani Krystyny Bacy - bibliotekarza PBW - Filia Jaworzno. Powstały już częściowo katalog uzupełnią uczniowie pozostałych klas piątych, a efekty ich pracy będzie można zobaczyć w naszej bibliotece.


Klasa 5c zakończyła cykl spotkań dla piątoklasistów w PBW - Filia Jaworzno. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali, dlaczego książki są tak istotne w Naszym życiu i dlaczego warto i powinno się po nie sięgać. Było dużo śmiechu. Podsumowaniem zajęć było stworzenie kart katalogowych książek, które zdaniem uczniów są ciekawe i inspirujące.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Krótki wykład o historii książki

  Krótki wykład o historii książki

 • Powiększ zdjęcie Rozpoczynamy pracę

  Rozpoczynamy pracę

 • Powiększ zdjęcie Tworzymy książkowe arcydzieła

  Tworzymy książkowe arcydzieła

 • Powiększ zdjęcie Choinka

  Choinka

 • Powiększ zdjęcie Książkowy stworek

  Książkowy stworek

 • Powiększ zdjęcie Kwiat

  Kwiat

 • Powiększ zdjęcie Klasa 5a

  Klasa 5a

 • Powiększ zdjęcie Na wystawie prac

  Na wystawie prac

 • Powiększ zdjęcie Klasa 5c

  Klasa 5c