Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Życzymy bezpiecznych ferii

12 lutego 2016

Z okazji ferii zimowych, życzymy Wam, drodzy Uczniowie bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak prosimy, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu.

Życzymy Wszystkim szczęśliwych i bezpiecznych ferii zimowych!

Więcej informacji:

List Rzecznika Praw Dziecka w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi

Kuratorium Oświaty w Katowicach

Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Katowicach

Główny Inspektor Sanitarny - ulotka "Nie poddaj się grypie"

Czytaj więcej o: Życzymy bezpiecznych ferii
Powiększ zdjęcie Prace%20konkursowe%20

Bezpieczne ferie

12 lutego 2016

W związku ze zbliżającymi się feriami w naszej szkole wśród najmłodszych uczniów zorganizowano konkurs plastyczny "Bezpieczne ferie".

Czytaj więcej o: Bezpieczne ferie

1% podatku dla szkoły

11 lutego 2016

Drogi Rodzicu – Podatniku!

Po raz kolejny zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% należnego podatku na rzecz naszej Szkoły. Dla nas jest to szansa na polepszenie warunków nauczania Państwa dziecka. Wszystkie zebrane środki posłużą polepszeniu warunków w jakich uczą się Państwa dzieci!

I Ty możesz pomóc przekazując 1% swoich podatków!

Wykorzystując zapis Ustawy o Pożytku Publicznym i o Wolontariacie, który umożliwia przekazanie przez osoby fizyczne 1% podatku od dochodu na rzecz organizacji pożytku publicznego – od tego roku weszliśmy w porozumienie z działającym w Jaworznie Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych, które to posiada status organizacji pożytku publicznego. Z jego pomocą możemy ubiegać się o środki z 1%  Państwa podatku.

Jak przekazać 1%?

Wystarczy poprawnie wypełnić PIT – wpisać nr KRS Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych, kwotę, i cel szczegółowy.

1% podatku dla szkołykliknij w obrazek, aby powiększyć

Czytaj więcej o: 1% podatku dla szkoły

Książka w ferie

8 lutego 2016

Jeśli ktoś nie zdążył wypożyczyć, a chce poświęcić się ciekawej lekturze miło przy tym spędzając czas w ferie zimowe to zapraszamy do szkolnej biblioteki w dniu 17.02.2016 (środa) w godz. od 8:00 do 14:00.

Czytaj więcej o: Książka w ferie

Bezpieczniki Taurona

8 lutego 2016

Klasa 2c pod opieką pani Iwony Terbert bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym "Bezpieczniki Taurona". Radzą sobie rewelacyjnie. Przedstawiamy prezentację o poczynaniach naszych uczniów.

Czytaj więcej o: Bezpieczniki Taurona

Przygotowanie do sprawdzianu szóstoklasisty

25 stycznia 2016

Drodzy uczniowie klas szóstych, zachęcamy Was do zapoznania się z zadaniami, które pomogą w przygotowaniach do sprawdzianu po 6 klasie.

Czytaj więcej o: Przygotowanie do sprawdzianu szóstoklasisty

E-podręczniki dla każdego

8 stycznia 2016

Informujemy, że dostępne są już e-podręczniki. E-podręczniki są całkowicie bezpłatne i dostępne on-line nie tylko dla uczniów i nauczycieli – dla wszystkich zainteresowanych.

Wzbogaca je ponad 3000 zasobów dodatkowych - materiały multimedialne, ćwiczenia interaktywne, które od razu dostarczają uczniowi informację zwrotną i pozwalają na samodzielną pracę w domu.

Zachęcamy do zapoznania się z e-podręcznikami.

Czytaj więcej o: E-podręczniki dla każdego
Powiększ zdjęcie Pani%20dyrektor%20Beata%20Wiktor%20otrzymała%20certyfikat%20od%20wiceminister%20Edukacji%20Narodowej%20Teresy%20Wargockiej

Otrzymanie Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie - 18.12.2015

23 grudnia 2015

W dniu 18 grudnia 2015 r. w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Krajowych Certyfikatów Szkoły Promującej Zdrowie. W tym dniu to prestiżowe wyróżnienie otrzymały 33 szkoły w całym kraju, wśród których znalazła się Szkoła Podstawowa nr 16 w Jaworznie, jako jedyna szkoła w naszym mieście.

Czytaj więcej o: Otrzymanie Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie - 18.12.2015

Regulamin korzystania z darmowych podręczników

3 września 2015

"Wyspy pomocy" w Jaworznie

13 lipca 2012

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem o "Wyspach pomocy" opublikowanym na stronie Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Czytaj więcej o: "Wyspy pomocy" w Jaworznie