Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Zapraszamy do nas

 

UWAGA RODZICE!

DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW
WYPRAWKA SZKOLNA 2016/2017

 

 Zestaw podręczników szkolnych obowiązujących w roku szkolnym 2016/2017.

Karta informacyjna dla rodziców na rok szkolny 2016/2017

 

Artykuły

Projekt "Energia Wiedzy"

16 września 2016

WPŁYŃMY NA FASCYNUJĄCE WODY EKSPERYMENTÓW, GIER I ODKRYWANIA SWOICH MOŻLIWOŚCI

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 im Konstytucji 3 Maja w Jaworznie serdecznie zaprasza uczniów i rodziców klas I, IV, V, VI do udziału w Projekcie „Energia wiedzy – kompleksowy program rozwojowy dla szkół podstawowych w Jaworznie”  współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

W ramach projektu pragniemy zaproponować cykl zajęć dodatkowych, które w niekonwencjonalny sposób podniosą umiejętności uczestników i sprawią, że nauka stanie się prawdziwą przyjemnością. Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem autorskiego programu, z którego od lat korzystają dzieci i młodzież szkolna.

Czytaj więcej o: Projekt "Energia Wiedzy"
Powiększ zdjęcie Nagroda%20-%2050-cio%20calowy%20teleizor

Nasza świetlica najlepsza

15 września 2016

Nasza świetlica szkolna została laureatem konkursu miejskiego pt. „Świetlica profilaktyczna” organizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Czytaj więcej o: Nasza świetlica najlepsza

Regulamin korzystania z darmowych podręczników

8 września 2016

Język angielski dla uczniów klas 1-3

8 września 2016

Szanowni Rodzice uczniow klas 1-3. Nauczycielki języka angielskiego przekazują Państwu informacje ogólne o nauce języka angielskiego.

Czytaj więcej o: Język angielski dla uczniów klas 1-3

"Zdrowo jem, więcej wiem"

20 czerwca 2016

Uczniowie klasy 1d uczestniczyli w VI edycji konkursu "Zdrowo jem, więcej wiem". Podejmowane działania zwróciły uwagę uczniów na wpływ aktywności ruchowej i właściwego odżywiania na ich zdrowie, przyczyniły się do poszerzenia wiedzy, były okazją do dobrej zabawy.

Efektem całorocznej pracy jest zdobycie II miejsca w wiosennym etapie projektu. Po podsumowaniu wszystkich trzech etapów okazało się, że klasa 1d zajęła V miejsce w GRAND PRIX konkursu, w którym uczestniczyło 375 zespołów z całej Polski.

Gratulujemy!

Zobacz szczegóły

Czytaj więcej o: "Zdrowo jem, więcej wiem"

Czy grozi Ci cukrzyca?

15 czerwca 2016

Główny Inspektorat Sanitarny opracował krótką ankietę, która pozwoli określić czy istnieje ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Czytaj więcej o: Czy grozi Ci cukrzyca?

E-diagnostyka wzroku dziecka

21 marca 2016

Drodzy rodzice!

Zapewne każdemu z rodziców zależy na dobru i szczęściu dziecka. To w naszych rękach leży zdrowie naszych dzieci, wychowanków, uczniów. Zdrowe dziecko jest dzieckiem szczęśliwym i osiągającym sukcesy.

Czytaj więcej o: E-diagnostyka wzroku dziecka

E-podręczniki dla każdego

8 stycznia 2016

Informujemy, że dostępne są już e-podręczniki. E-podręczniki są całkowicie bezpłatne i dostępne on-line nie tylko dla uczniów i nauczycieli – dla wszystkich zainteresowanych.

Wzbogaca je ponad 3000 zasobów dodatkowych - materiały multimedialne, ćwiczenia interaktywne, które od razu dostarczają uczniowi informację zwrotną i pozwalają na samodzielną pracę w domu.

Zachęcamy do zapoznania się z e-podręcznikami.

Czytaj więcej o: E-podręczniki dla każdego
Powiększ zdjęcie Pani%20dyrektor%20Beata%20Wiktor%20otrzymała%20certyfikat%20od%20wiceminister%20Edukacji%20Narodowej%20Teresy%20Wargockiej

Otrzymanie Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie - 18.12.2015

23 grudnia 2015

W dniu 18 grudnia 2015 r. w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Krajowych Certyfikatów Szkoły Promującej Zdrowie. W tym dniu to prestiżowe wyróżnienie otrzymały 33 szkoły w całym kraju, wśród których znalazła się Szkoła Podstawowa nr 16 w Jaworznie, jako jedyna szkoła w naszym mieście.

Czytaj więcej o: Otrzymanie Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie - 18.12.2015

"Wyspy pomocy" w Jaworznie

13 lipca 2012

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem o "Wyspach pomocy" opublikowanym na stronie Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Czytaj więcej o: "Wyspy pomocy" w Jaworznie