Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Zapraszamy do nas

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 16 w Jaworznie wyraża podziękowania dla Pana Miłosza Ciołczyka za przeprowadzenie zajęć dla uczniów kl. V naszej szkoły z zakresu udzielania pierwszej pomocy w dniu 18 maja 2016 roku.

Edukacja zdrowotna jest od wielu lat fundamentem szkolnego programu wychowania i profilaktyki. Jako szkoła z Krajowym Certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie podejmujemy w tym zakresie liczne działania i szukamy sojuszników, którzy mogą nas w tej pracy wspomóc.

Cieszymy się, że zechciał Pan swoją wiedzą i kompetencjami służyć naszym uczniom ucząc ich właściwych postaw w sytuacji zagrożenia życia. Szkolenia dzięki dużemu zaangażowaniu, fachowości oraz ciekawym, pełnym życzliwości ćwiczeniom praktycznym adekwatnym do wieku uczestników umożliwiło zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Pomogło także przezwyciężyć strach i obawy towarzyszące każdemu z nas mogących znaleźć się w sytuacjach zagrożenia zdrowia czy życia.

Mamy nadzieję, że uzyskana wiedza przyda się w przyszłości i nikt z uczniów nie przejdzie już obojętnie wobec pomocy drugiej osobie. Prowadzone przez Pana zajęcia spotkały się z bardzo dobrym odbiorem uczniów i uznaniem ze strony rodziców. Wyrażam przy tym nadzieję, że będziemy mogli liczyć na dalszą współpracę z Panem w przyszłym roku szkolnym.

Jednocześnie chciałabym serdecznie podziękować Panu Prezydentowi Miasta Jaworzna Pawłowi Silbertowi oraz Pani Dorocie Tadus Naczelnikowi Wydziału Skarbu za pomoc w organizowaniu tych zajęć.


 

Pedikuloza

W związku z narastającym problemem zawszenia w placówkach oświatowo- wychowawczych na terenie Jaworzna, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaworznie przedstawia Państwu folder Pedikuloza.

Jednocześnie Dyrektor Szkoły prosi rodziców o systematyczną kontrolę skóry głowy swoich dzieci, a w przypadku problemów zdecydowane działanie zgodnie ze wskazówkami Sanepidu.

 


Artykuły

Okulary dla Afryki

22 marca 2016

II zbiórka organizowana przez Specjalistyczną Poradnię Okulistyczną Okulus Plus. W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki pt. "Okulary dla Afryki", którą organizuje  dr n. med. Iwona Filipecka, pomysłodawczyni akcji "Okuliści dla Afryki" i ambasadorka Fundacji Dzieci Afryki.

Czytaj więcej o: Okulary dla Afryki

E-diagnostyka wzroku dziecka

21 marca 2016

Drodzy rodzice!

Zapewne każdemu z rodziców zależy na dobru i szczęściu dziecka. To w naszych rękach leży zdrowie naszych dzieci, wychowanków, uczniów. Zdrowe dziecko jest dzieckiem szczęśliwym i osiągającym sukcesy.

Czytaj więcej o: E-diagnostyka wzroku dziecka

E-podręczniki dla każdego

8 stycznia 2016

Informujemy, że dostępne są już e-podręczniki. E-podręczniki są całkowicie bezpłatne i dostępne on-line nie tylko dla uczniów i nauczycieli – dla wszystkich zainteresowanych.

Wzbogaca je ponad 3000 zasobów dodatkowych - materiały multimedialne, ćwiczenia interaktywne, które od razu dostarczają uczniowi informację zwrotną i pozwalają na samodzielną pracę w domu.

Zachęcamy do zapoznania się z e-podręcznikami.

Czytaj więcej o: E-podręczniki dla każdego
Powiększ zdjęcie Pani%20dyrektor%20Beata%20Wiktor%20otrzymała%20certyfikat%20od%20wiceminister%20Edukacji%20Narodowej%20Teresy%20Wargockiej

Otrzymanie Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie - 18.12.2015

23 grudnia 2015

W dniu 18 grudnia 2015 r. w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Krajowych Certyfikatów Szkoły Promującej Zdrowie. W tym dniu to prestiżowe wyróżnienie otrzymały 33 szkoły w całym kraju, wśród których znalazła się Szkoła Podstawowa nr 16 w Jaworznie, jako jedyna szkoła w naszym mieście.

Czytaj więcej o: Otrzymanie Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie - 18.12.2015

Regulamin korzystania z darmowych podręczników

3 września 2015

"Wyspy pomocy" w Jaworznie

13 lipca 2012

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem o "Wyspach pomocy" opublikowanym na stronie Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Czytaj więcej o: "Wyspy pomocy" w Jaworznie