ROK SZKOLNY 2013/2014

pani Bernadeta Dubiel
pani Barbara Mruk

Zabawa karnawałowa

W dniu 12.01.2014r. odbyła się zabawa karnawałowa. Uczniowie świetnie się bawili. Oczywiście jak co roku, podczas dyskoteki było mnóstwo konkursów. Niektórzy nawet dotrzymali tradycji konkursu na przebranie. Przeważnie były to przebrania znane uczniom: postacie z gier, bohaterowie ulubionych filmów. Podczas przerwy można było zjeść trochę przekąsek. Całą zabawę uczniowie wspominają z sympatią. Mówili, że była to najlepsza dyskoteka w roku szkolnym 2013/2014.

Maria Migas (6a)

W dniu 12 lutego 2014 w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, podczas której wszyscy świetnie się bawili. Były organizowane różne konkursy taneczne, w których można było zdobyć nagrody. Kilka osób zostało wyróżnionych drobnym upominkiem za przyjście w przebraniu. DJ puszczał najnowsze hity. Kiedy dobiegł koniec imprezy nikt nie chciał wracać do domu. Niestety musieliśmy opuścić szkołę, ponieważ czekali na nas rodzice.
Na pewno wszyscy na długo zapamiętają tę dyskotekę.

Wiktoria Bogacz i Anna Ryba (6d)

Walentynki

Walentynki to święto zakochanych, które co roku przypada 14 lutego. Z tej okazji wielu ludzi wręcza sobie różnorodne upominki. W naszej szkole także obchodzona jest ta tradycja. Co roku Samorząd Uczniowski, wraz z opiekunami zbierał walentynki w postaci kartek i rozdawał adresatom. Aby nie zaprzestać na kartkach, uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani na czerwono. Walentynki minęły nam bardzo ciepło i miło. Każdy uczeń co roku czeka na to wydarzenie.

Julia Cekiera (6a)

Góra grosza

W grudniu w naszej szkole przeprowadzono akcję charytatywną "Góra Grosza", która przyczyniła się do zaangażowania wszystkich uczniów dla dobra innych osób. Organizatorem akcji było Towarzystwo Nasz Dom. Celem tej akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom osieroconym, utworzenie nowych rodzinnych domów dziecka, pomoc dla istniejących domów dziecka, tworzenie samodzielnych grup usamodzielnienia dla młodzieży z domów dziecka, oraz na pomoc w organizowaniu programów terapeutycznych dla dzieci osieroconych. Przeprowadzono zbiórkę pieniędzy w klasach, a następnie szkolna komisja przeliczyła pieniądze i podsumowała akcję. Kwota zebranych grosików w tym roku szkolnym wyniosła 520,87 złotych. W akcję włączyły się wszystkie klasy.

Najwięcej w klasach I – III uzbierali:
Klasa Ia – 93,80 zł
Klasa IIb - 53,54 zł
Klasa IIIb - 50,27 zł
Klasa IIIc – 40,60 zł

Najwięcej w klasach IV – VI uzbierali:
Klasa IVa – 38,82 zł

Wszystkim uczniom i rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w tak szczytny cel.

Zabawa andrzejkowa

Andrzejki jest to wieczór wróżb i wesołej zabawy. Dawniej w wigilię imienin św. Andrzeja dziewczęta spotykały się by sobie powróżyć. Chłopcy zaś spotykali się w wigilię imienin św. Katarzyny w tym samym celu. Współcześnie zabawy andrzejkowe są dla wszystkich. W naszej szkole tradycja ta wypełnia się co roku. Uczniowie przygotowują w klasach różne wróżby  i przy świecach, śmiejąc się i bawiąc, próbują dowiedzieć się jak będzie miał na imię przyszły mąż lub żona. Nieodzownym elementem andrzejek jest zabawa taneczna przy muzyce. W oczekiwaniu na jej rozpoczęcie  uczennice przygotowały bardzo rozmaite wróżby. Wielu uczniów zgromadziło się wokół serca, gdzie przebijając go szpilką można było odczytać imię swojego oblubieńca. Kolejną wróżbą było wybieranie swojego ulubionego koloru, a potem odczytywano jego znaczenie. Po wróżbach wszystko było już przygotowane do zabawy. Uczniowie zebrali się na korytarzu na parterze. Zaproszony DJ przywitał wszystkich zgromadzonych. Potem włączył światła i rozbrzmiała muzyka. Wszyscy wspaniale się bawili. Nauczyciele dołączyli do swoich wychowanków. Pod koniec, na prośby uczestników zabawy, DJ bisował. Uczniowie nie chcieli iść do domów. Zabawa oczywiście minęła za szybko! Wszyscy będą ją długo i mile wspominać.

Akcja dla Domu Dziecka w Jaworznie

W listopadzie 2013 Samorząd Uczniowski przeprowadził w naszej szkole zbiórkę słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Jaworznie. Dziękujemy bardzo za ogromne zaangażowanie i pomoc  w przedsięwzięciu. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy włączyli się do akcji, uczniom, rodzicom oraz wychowawcom klas. Słodycze zostały przekazane podczas Koncertu Świątecznego, który odbył się w naszej szkole 13 grudnia 2013 roku.
Serdecznie Wam dziękujemy!

SP nr 16 im. Konstytucji 3 Maja w Jaworznie, ul. 3 Maja 18, 43-600 Jaworzno