ROK SZKOLNY 2014/2015

Regulamin Samorządu Uczniowskiego

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego

Pierwszy dzień wiosny

Z okazji pierwszego dnia wiosny samorząd szkolny zorganizował konkurs na najbardziej wiosennie ubraną klasę. Wszyscy bardzo się postarali.

Tego dnia w szkole dominowały jasne kolory i kwieciste wzory. Wiele klas wykonało własne ozdoby takie jak kwiatki z bibuły, wianki czy ozdobne motyle. Wyróżnione klasy otrzymały słodki upominek. Każdy mógł się również wykazać indywidualnie, rozwiązując zagadki o tematyce wiosennej. Dwadzieścia pierwszych osób z rozwiązaniami wszystkich zagadek otrzymało coś słodkiego.

Następnego dnia odbyła się wycieczka do geosfery. Uczniowie mieli okazję zaczerpnąć świeżego powietrza i podziwiać otaczającą ich przyrodę. Po przybyciu na miejsce udało nam się zobaczyć zaćmienie słońca. Był to niesamowity widok. Uczestniczyliśmy również w warsztatach dotyczących różnych dziedzin nauki. Dowiedzieliśmy się na nich wiele ciekawych rzeczy, a niektóre osoby miały nawet okazję przeprowadzić kilka doświadczeń.

Wszyscy mamy nadzieję, że za rok pierwszy dzień wiosny będzie równie udany jak tegoroczny.

Iga Musiorska kl.6a

I choć człowiek tak mały,
by na szczęście natrafić,
to swym małym serduszkiem
kochać potrafi.

Walentynki to święto obchodzone 14 lutego. Jego nazwa pochodzi od Św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w kościele katolickim obchodzone jest właśnie tego dnia. Do Polski walentynki trafiły w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. W tym szczególnym dniu zakochani wysyłają do swoich drugich połówek kartki, listy lub drobne upominki.

Walentynki w naszej szkoły odbyły się w poniedziałek 16 lutego po feriach. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, dzięki której każdy uczeń mógł wysłać walentynkę do swojej sympatii. Wszystkie listy, kartki trafiły do wskazanych adresatów.

Zbiórka słodyczy

W listopadzie i grudniu w naszej szkole odbyła się zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Jaworznie. Każdy uczeń mógł się poczuć Mikołajem obdarowując inne dzieci słodkim upominkiem. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, wychowawcom za udział w naszej akcji.

Zabawa karnawałowa

19.01.2014 w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Po rozpoczęciu imprezy uczniowie udali się na parkiet. DJ puszczał najnowsze utwory. Podczas przerwy uczestnicy zabawy mogli spróbować różnych przekąsek i napojów. W trakcie zabawy odbyło się wiele konkursów takich jak taniec na gazetach, czy taniec z balonami. Za zdobycie pierwszego miejsca można było otrzymać drobne upominki. W tym roku większość uczniów postanowiła założyć niesamowite stroje karnawałowe. Wszyscy świetnie się bawili. Już nie możemy się doczekać przyszłorocznej zabawy.

Natalia Bebel i Iga Musiorska (6a)

Zabawa andrzejkowa

SP nr 16 im. Konstytucji 3 Maja w Jaworznie, ul. 3 Maja 18, 43-600 Jaworzno