Święto Edukacji Narodowej oczami jaworznian

11 października 2019

W dniu 07.10 dziennikarze rozwijający zainteresowania pod okiem pani Agnieszki Kaźmierczyk przeprowadzili sondę w galerii Galena na temat Dnia Edukacji Narodowej.

Uczestnicy sondy mieli za zadanie odpowiadać na pytania dotyczące nauczycieli, którzy zmienili w jakiś określony sposób ich życie, wpłynęli na dalsze ich losy albo zwyczajnie mieli osobowość, której się nie zapomina.

Okazało się, że wśród ankietowanych, których liczba to ponad pięćdziesiąt osób, pojawili się także absolwenci Szkoły Podstawowej nr 16 w Jaworznie. Mimo upływu lat wciąż w ich pamięci żywe są wspomnienia z lekcji z niektórymi nauczycielami naszej placówki w roli głównej.

- Tak, zapamiętałam pana Adamka, który uczył mnie informatyki, ponieważ zauważył u mnie potencjał - mówiła pani Magda.

- Pamiętam moją nauczycielkę polskiego panią Sionkowską, bo była bardzo wymagająca- zdradził pan Kacper.

Najwięcej pytanych osób pamiętało nauczycieli miłych, ciepłych, z dobrym podejściem do ucznia, ale sporo absolwentów rozmaitych szkół nie może zapomnieć i darzy szacunkiem belfrów wymagających i zwanych potocznie „ostrymi”.

Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami święta wszystkich pracowników oświaty, składamy najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji, Nauczycielom, a także Pracownikom administracji i obsługi zatrudnionym w naszej szkole.

Aleksandra Darkowska