Spotkania z historią

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 października 2018

W ramach obchodów roku Niepodległej zorganizowaliśmy wspólnie z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką – Filia Jaworzno spotkanie z panią Marią Leś-Runicką - jaworznickim historykiem, autorką książek: Historia Jaworzna do 1795 roku, Historia Jaworzna w XIX wieku , Historia Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Jaworznie, Historia szkolnej edukacji w Jaworznie do 1945 roku oraz licznych publikacji w lokalnej prasie.

W tej szczególnej lekcji historii Polski - spotkaniu autorskim na temat: „Działalność mieszkańców Jaworzna na rzecz odzyskania niepodległości” uczestniczyli uczniowie klasy 8a i 8b wraz z wychowawcami.

Uczniowie mieli okazję posłuchać, z jaką pasją i zamiłowaniem można opowiadać o Naszym dziedzictwie historycznym, oprawą wykładu był pokaz slajdów, przygotowany przez bibliotekarza filii panią Krystynę Jaglarz, przedstawiających dokumenty historyczne z przełomu XIX i XX wieku – pocztówki i zdjęcia znajdujące się w zbiorach Muzeum Miasta Jaworzna. Przygotowano również wystawkę publikacji Marii Leś-Runickiej oraz książek o tematyce niepodległościowej pochodzących ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Jaworznie.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Spotkania z historią

  Spotkania z historią

 • Powiększ zdjęcie Spotkania z historią

  Spotkania z historią

 • Powiększ zdjęcie Spotkania z historią

  Spotkania z historią