23 września 2017

Witam Was szkolne ludki. W pierwszym artykule chciałabym opowiedzieć o tym co będzie się tu działo. Przedstawię Wam moją wizję i motywy, jakimi się kierowałam tworząc tę zakładkę.

Po pierwsze, zastrzegam sobie prawo do używania mniej formalnego języka bo przecież nie piszemy wypracowania tylko chcemy „pogadać” o sporcie, zdrowiu i takich tam różnych ciekawych rzeczach. Po drugie, liczę że z czasem, zamiast moich mądrości pojawią się tu Wasze artykuły, opowiadania itd. Po trzecie… nadal uważam, że spędzanie zbyt długiego czasu przed komputerem jest szkodliwe, ale jeśli już z niego korzystacie to czemu nie wyssać z tego jakiś korzyści?

Jako mama 5-latka nie narzekam na nadmiar wolego czasu, ale zależy mi na tym, by pokazać Wam, że aktywność to nie tylko 45 minut na lekcji, to nie tylko pot wylany na treningu. To pewien pomysł na siebie. Zasadami fair play nie kieruję się tylko na boisku, ale i w życiu codziennym. Nie daje porad dietetycznych, oopychając się po kątach chipsami. To byłoby kłamstwo!

Czy jem chipsy… pewnie, ale czasem i w małych ilościach. Przecież wszystko jest dla ludzi, trzeba tylko wiedzieć gdzie jest ta magiczna granica. I właśnie o tym sobie pogawędzimy. Znajdziecie tu również informacje, którymi będziecie mogli zabłysnąć na lekcji WF-u, ale nie tylko. Postaram się również, by artykuły były konkretne i krótkie bo wiem, że jesteście bardzo zapracowanymi młodymi ludźmi.

Pod tekstem znajdziecie adres e-mail na który, możecie wysyłać wiadomości z pytaniami oraz propozycjami tematów o których chcielibyście poczytać. Proszę Was o to by każda wiadomość była podpisana (imię nazwisko, klasa). Uczymy się odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Przypominam, że bierzemy odpowiedzialność za treści w nim umieszczane. Może okazać się, że jest wśród Was jakiś talent dziennikarski, który będzie mógł rozkwitnąć na naszych oczach.

Jak na pierwszy raz to chyba wystarczy tych literek bo się ktoś jeszcze spoci od tego czytania.

Adres e-mail na który możecie pisać: uniwersytetsp16@wp.pl

Pozdrawiam, AP