Jesień oczami dziecka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 października 2016

Jesień – jedna z podstawowych pór roku. Trwa od  23 września do 22 grudnia. Jesienią dzień trwa krócej, a noc dłużej. Temperatura waha się między 5 a 15 stopni Celsjusza. Jesienią liście zmieniają kolor, aby spaść przed zimą. Bardzo lubię tę porę roku, uwielbiam słuchać szelest liści pod nogami.

Nikola Juszczak z klasy 6b

Jesień to piękna  i kolorowa pora roku. Spada wiele barwnych liści z drzew. W parku słychać krzyki dzieci, które bawią się i zbierają kasztany. Ludzie zaczynają ubierać się cieplej. Myślę, że każdy kocha tę porę roku.

Błażej Gajewski z klasy 5b

Na dzisiejszym spacerze zauważyłem, że liście na drzewach zmieniły kolor. Są żółte, pomarańczowe, brązowe i czerwone. Trawa jest mniej zielona. Z drzew lecą kasztany i żołędzie. Warunki pogodowe się zmieniły i mimo tego, że świeci słońce jest chłodniej.

Jaś klasa z klasy 3b

W piątek 23 września, w pierwszy dzień jesieni, nasza klasa poszła na wycieczkę do Muzeum Miasta  Jaworzna. Idąc drogą widziałam pierwsze oznaki jesieni. Na drzewach było dużo kolorowych liści żółtych, pomarańczowych i brązowych. Pogoda też była jesienna, lekko padał deszcz i było chłodno. Na ziemi pod dębem było mnóstwo żołędzi.

Oliwia klasa 3b

Podczas dzisiejszego spaceru zaobserwowałem liście drzew zmieniające kolor i spadające na ziemię oraz trawę żółknącą i przekwitnięte kwiaty. Z koron kasztanowców spadały kasztany a z dębów żołędzie. Zamiast pięknych kolorowych ptaków, pojawiły się kruki. Dzień był chłodniejszy i krótszy. Zawitała do nas jesień.

Kacper z klasy 3b